Spływy kajakowe to nasze zamiłowanie

Zapraszamy na wyprawy kajakowe.
Wyprawy kajakowe to nie tylko kajak, wiosła i woda. Wyprawy kajakami po rzekach i jeziorach to jedna z ciekawszych dyscyplin turystyki kwalifikowanej. Jest dostępna dla wszystkich bez względu na wiek, płeć i stan zamożności. Płynąc kajakiem mamy okazję zobaczyć i poznać miejsca zwykle nie dostępne z lądu. Jesteśmy z dala od wszechobecnego nas hałasu, możemy poczuć bliskość natury, usłyszeć śpiew ptaków, zachwycić się otaczającą nas przyrodą i przede wszystkim znaleźć niczym niezakłócony spokój.
Szlaki kajakoweSzlaki kajakowe
Wakacje dla dzieciWakacje dla dzieci
Nasze kajakiRelacje z naszych wypraw

Spływy kajakowe Biebrzą - wypożyczalnia kajakówSpływy kajakowe Biebrzą - wypożyczalnia kajaków

Splywy.Kajakowe.org
Łomna, Jana Kochanowskiego 186
05-152 Czosnów
kom. 601 397 791, tel. 22 785 01 01

..:: NASZ SPRZĘT ::..

Kajaki - dysponujemy kajakami 2-osobowymi Nautiko Taurus. Jest to najlepszy kajak wyprawowy na nizinne rzeki. Pomieści cały ekwipunek nawet niezbyt doświadczonych w pakowaniu turystów. Olbrzymie otwory luków bagażowych pozwalają na zabranie na spływ rzeczy o dużych gabarytach. Kajak dobrze utrzymuje żądany kierunek, dzięki całkowicie płaskiej konstrukcji dna i jest łatwy w manewrowaniu na rzekach. Duże komory bagażowe, duże i wygodne kokpity sprawiają, że jednodniowa, czy też wielodniowa wyprawa z dużą ilością bagażu i prowiantem nie będzie stanowiła żadnego problemu. Dane techniczne: długość 530 cm, szerokość 68 cm, waga 37 kg, pojemność 580 l, ładowność 270 kg. Wyposażenie: 2 kokpity z wygodnymi siedziskami, 2 mapniki na pokładzie, bryzgoszczelne komory bagażowe z przodu i z tyłu, uchwyty do przenoszenia.

Wiosła - pływamy na wyjątkowo lekkich i wygodnych wiosłach polietylenowych. Dzięki nowoczesnym materiałom są niezniszczalne i około dwa razy lżejsze od tradycyjnych wioseł drewnianych.

Kamizelki asekuracyjne - lekkie, przewiewne, a jednocześnie bardzo wyporne kamizelki firmy Olimp.

Siedziska - dwie poduszki połączone ze sobą o wymiarach 40cm x 35cm i grubości każdej poduszki 4 cm (po złożeniu 8cm) zapewniają komfort w kajaku jak i na brzegu. Siedziska dajemy tylko do kajaków Nautiko Taurus.

Pojemniki hermetyczne - specjalne wodoodporne "baniaczki", do których można schować aparat, telefon czy inne cenne przedmioty nie martwiąc się o to, że coś nam zamoknie.

..:: GARŚĆ PRAKTYCZNYCH INFORMACJI ::..

Spływy kajakowe to nie tylko kajak, woda i wiosłowanie. Spływy to jedna z ciekawszych dyscyplin turystyki kwalifikowanej. Jest dostępna dla wszystkich bez względu na wiek (pamiętajmy jednak, że dzieci zawsze pływają pod opieką osób dorosłych!), płeć i stan zamożności. Płynąc kajakiem mamy okazję zobaczyć i poznać miejsca zwykle nie dostępne z lądu. Jesteśmy z dala od wszechobecnego nas hałasu, możemy poczuć bliskość natury, usłyszeć śpiew ptaków, zachwycić się otaczającą nas przyrodą i przede wszystkim znaleźć niczym niezakłócony spokój. Przebywanie wśród swoich znajomych, przyjaciół tworzy specyficzną atmosferę, wyrabia cenne nawyki, rozwija ukryte uzdolnienia i umiejętności, uczy zdyscyplinowania, podporządkowania się ogółowi, szybkiego podejmowania trafnych decyzji. Na spływach kształtujemy swoją odwagę i zaradność, stajemy się inni, bardziej przyjaźni i życzliwi dla siebie.

Wyżywienie - na spływach kajakowych żywimy się we własnym zakresie. Część rzeczy zawsze można kupić w sklepach, które znajdują się na trasie naszego spływu ale część musimy z całą pewnością zabrać ze sobą. Do nich należą: kuchenka z palnikiem, menażka, kubek oraz wybrane artykuły. spożywcze.

Ile czasu i z jaką prędkością płyniemy - wszystko zależy od rzeki, którą spływamy. Na ogół rzekami płynącymi przez Mazowsze płyniemy ze średnią prędkością ok. 5 km/h (pod warunkiem, że wiosłujemy). Gdy nie wiosłujemy, to prąd nas niesie z prędkością 2-3 km/h. Przykładowo na odcinek 20 km na rzece bez większych przeszkód powinniśmy przeznaczyć ok. 4 godzin wiosłowania + ok. 2 godz. na wypoczynek i relaks.

Ekwipunek - w przypadku spływu jednodniowego zabieramy ze sobą wyżywienie na cały dzień, strój kąpielowy, zapasowe ubranie, buty do brodzenia po wodzie, kurtkę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, ręcznik, papier toaletowy, kosmetyki i apteczkę, worki na śmieci oraz opcjonalnie aparat fotograficzny. W przypadku spływów wielodniowych dodatkowo zabieramy karimatę, śpiwór i butlę gazową z palnikiem oraz menażkę i kubki.

Strona główna  |  Poradnik kajakowy  |  Prawo wodne  |  Wypożyczalnie kajaków © Copyright by ..:: Splywy.Kajakowe.org ::.. 2009 - 2023 - Wszelkie prawa zastrzeżone